5 Adımda Mükemmel İğneli Episayon Uzmanını Bulma


iğneli epilasyon uzmanı

Mükemmel İğneli Episayon Uzmanını Bulmada 5 Anahtar Nokta

1-Başkalarının Tecrübelerinden Faydalanın

Bir iğneli epilasyon uzmanı aramaya başlamanın en iyi yolu başkalarının tecrübelerinden faydalanmaktır. Ancak, epilasyon birçok insan için bir tabu olduğundan dolayı çevrenizde epilasyon deneyimlerini paylaşan çok fazla insan bulamayabilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki noktaları değerlendirebilirsiniz.

Bu bizi aşağıdaki noktalara getiriyor …

2- Sertifikalı Operatör ve Güzellik Merkezlerini Deneyim

Kıllarınızdan kurtulmak için gideceğiniz güzellik salonunu belirlerken mutlaka salonun ve işlemi yapacak operatörün sertifikalarını kontrol edin. Sertifikalar Sağlık Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu mevzuata göre, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş kurumlar tarafından verilmektedir.

Gerekli şartları sağlamayan güzellik salonları veya operatörlerden bu şekilde uzak durmuş olursunuz ve merdiven altı tabir edilen kaçak işletmelerde kendinizi riske atmamış olursunuz. Bu işletmeler gerekli belgeleri olmadığından dolayı düzenli denetimlere de tabi olmadığını, sadece şikayet, ihbar üzerine denetlendiğini ve kapatıldığını unutmamak gerekiyor.

3- Uzmanın Esnaf Odaları Üyelikleri

Kuaförler, Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüler Esnaf Odası üyelikleri olan işletmeler, üyelik şartlarını sağlamak için belirli bir hizmet kalitesinde hizmet vermek durumundadır. Seçiminizi yaparken bu üyeliğin olup olmadığına bakarak bir fikir elde edebilirsiniz.

4- 15 Dakikalık Numune Seans İsteyin

Uygulanacak yöntemin, güzellik merkezinin ve uzmanın sizin için doğru olup olmadığını değerlendirmek için örnek bir seans talep etmenizi öneririz. Uygulama sırasında ve sonrasında dikkate almanız gereken bazı şeyleri şöyle sıralayabiliriz:

 1. İşlem yapılmış alan alan uygulama sonrası nasıl görünüyor, uygulama sonrasında nasıl hissediyorsunuz. Çok rahatsızlık duyuyor musun?  İyileşmesi ne kadar sürer?  Uygulama sonrasında kabuk oluşumu oldu mu?
 2. Kıllar iğne çıkarıldıktan sonra dirençle mi alınıyor yoksa kolayca çıkıyor mu?   Doğru iğneli epilasyon prosedürü kılların dirençsiz olarak çıkarılmasını sağlamalıdır. Eğer kıllarınız alınırken koparılmış gibi hissediyorsanız, bu, iğneli epilasyon uzmanın yetenekli olmadığını gösteren bir uyarı işaretidir.
 3. Uygulayıcı modern makinelere sahip mi? Teknolojinin son hızla geliştiği şu günlerde eski bir makine ile işlem yaptırma yerine yeni makinelere sahip bir uzmanı tavsiye etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
 4. Doğru hijyen ve sterilizasyon şartlarını kontrol edin. Uygulamayı yapacak uzman, ellerini yıkamış mı, tek kullanımlık eldiven takmalı, size özel iğne hiç kullanılmamış iğne kullanmalı ve kullanacağı cımbız steril edilmiş olmalıdır.

Bazı merkezler, size 15 dakika ücretsiz seans uygulanabilir ve sonuçtan memnun kalmanız durumunda uzun zamanlı çalışma için anlaşabilirsiniz.

5-Geçmiş Müşterilerle Konuşun

Eğer tüm adımları yaptınız, ancak; hala uygulayıcı hakkında tereddütleriniz varsa, geçmiş müşterilerin uygulama sırasındaki deneyimlerini öğrenerek bu tereddütlerinizi giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uzmandan referanslarını istemek.

Uzmanın saklayacak bir şeyi yoksa bu bilgiyi size vermekten mutluluk duyacaktır. Ancak bu bilgiyi size veremiyorsa seçim yapmadan önce iki kere düşünmede fayda var.

İğneli Epilasyon Uzmanına Mutlaka Sormanız Gereken Sorular

Unutmayın ki ilk seansın amacı, bu uzman ile çalışmayı isteyip istemediğinize karar vermeniz içindir.   Bu sizi sorgulayan kişi  uzmanı da  aday yapar.

Burada size ilk seans sırasında uzmana sormanızı tavsiye ettiğimiz bazı sorular şunlardır:

 • Hangi marka ve elektroliz yöntemi ile iğneli epilasyon makinesi modelini kullanıyorsunuz?
 • Cihaz Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılmak üzere tescil edildi mi?
 • Bu cihazla ne kadar deneyiminiz var?
 • Bu cihazı neden piyasadaki diğer cihazlara tercih ettiniz?
 • İğneli epilasyon ile ilgili herhangi bir mesleki bağlantınız var mı?
 • Bu cihazla kaç müşteriye işlem yaptınız?
 • Bu cihazın kullanımında hangi yan etkileri fark ettiniz ve bu etkiler ne kadar sürecek?
 • Prosedür işe yaramazsa ve beklediğimiz sonuçları alamazsanız nasıl bir politika izleyeceğiz?
 • İşlem sırasında ne kadar acı olacak?
 • Kaç seansa ihtiyacım olacak?
 • Sizde iğneli epilasayon uygulatmış ve olumlu sonuçlar almış ancak son bir yıldır uygulama yaptırmayan müşterilerinizin iletişim bilgilerini alabilir miyim?
 • Önerdiğiniz oturum sayısına ulaştıktan sonra kıllarım hala çıkmaya devam ediyorsa nasıl bir politika izleyeceğiz?
 • Herhangi bir sonuç garantiniz var mı?
 • İğneli epilasyonun olası yan etkileri hakkında bilgi verir misiniz?
 • Tedaviden yara izi veya diğer kalıcı cilt hasarları almam durumunda politikanız nedir?

Sonuç Odaklı Düşünceler: En rahat hissettiğiniz uzmanı seçmek için kesinlikle birden fazla uzman ile istişarede bulunmanızı öneririz. İğneli Epilasyon ile kıllarınızdan kurtulmak için uzun sürelerde fazlaca uygulama yaptırmanız gerekmektedir ve bu yüzden güveneceğiniz ve tamamen rahat hissedeceğiniz bir iğneli epilasyon uzmanı ile çalışmak çok önemlidir.

Kararı aceleye getirmeyin: Araştırma ve sizin için en iyi uzmanı bulma konusuna yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun!

Previous Lazer Epilasyon ve İğneli Epilasyon Arasındaki Farklar
Next Evde İğneli Epilasyon Hakkında Gerçekler

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir