İğneli Epilasyonda Hissedilen Acıyı Azaltma Yolları


iğneli epilasyonda hissedilen acı

İğneli epilasyonda hissedilen acıyı nasıl azaltabilirim?

Acı toleransınıza bağlı olarak, elektroliz biraz acı hissetmeniz sebep olabilir
İlk seansınızı alana kadar uygulanacak iğneli epilasyon prosedürüne nasıl tepki verdiğinizi tahmin edemesenizde, yaşayabileceğiniz acıyı azaltmanın yolları vardır.

Elektroliz yöntemi ile iğneli epilasyon neden acı vericidir?

Nasıl çalışır?

Elektroliz yöntemi ile iğneli epilasyonda, kıl oluşumunu tamamen engellemek için kıl kökünde yer alan foliküllere bir iğne veya prob sokulması ve ardından folikülü yok etmek için elektrik akımı uygulayarak gerçekleştirilir. Prosedür, her kıl köküne ayrı ayrı uygulama yapılarak gerçekleştirilir.

O nasıl bir his?

İğneli epilasyon, basit operasyon gerektiren bir prosedürdür ve muhtemelen uygulama sırasında koparma veya batma seviyesinde acı hissedilebilir.

Çoğu zaman üst dudak veya kaş gibi hassas bölgelerde gerçekleştirilirken; işlem sırasında acı hissini azaltmak için bir şeye ihtiyacınız varmış gibi hissedebilirsiniz.

Bu acıyı çekmeye değer mi?

Halen FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış tek kalıcı epilasyon yöntemidir ve belirli sayıda oturumdan sonra mükemmel sonuçlar vermektedir.

İğneli Epilasyon Sırasında Ağrıyı Azaltmanın Yolları
Elektroliz tedavisi esnasında hissettiğiniz acıyı hissizleştirecek çeşitli yollar bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden bazıları sadece bir doktor tarafından reçete ile verilebilir. Kullanılacak ürünleri ve bunların olası yan etkilerini, uygulamadan önce, doktorunuz ve iğneli epilasyon uzmanınız ile görüşmelisiniz.

1- Tıbbi Olmayan Yöntemler

Bazı insanlar kulaklıkla dinlendirici bir müzik dinlemenin acıdan kurtulmaya yardımcı olabileceğini, diğerleri de meditasyon gibi gevşeme tekniklerinin sakin kalmanıza ve odak noktanızı acıdan başka taraflara almasına yardımcı olabileceğini bulmuştur.

Oturum başlamadan önce bölgeye doğrudan buz uygulamak, acıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

2- Reçetesiz Satılan İlaçlar

Piyasadaki kolay bulunan ve reçetesiz satılan ağrı kesicileri oturumunuz başlamadan 30-60 dakika önce tavsiye edilen miktarda alabilirsiniz. Bu sinir uçlarınızın uyuşmasına yardımcı olacaktır.

Kanı sulandıran ağrı kesiciler, kanamaya neden olma özelliği nedeniyle önerilmez.

Bazı anestezik kremler de reçetesiz satılmaktadır. Uygulamadan önce kullanmanız durumunda, iğneli epilasyon sırasında cildiniz tarafından emilmiş krem, acı hissinizi belirgin ölçüde azaltacaktır. Doğru uygulandığında bu kremler mucizeler yaratır ancak olası yan etkilerinden kaçınmak için çok uzun süre ve çok fazla uygulama yapmamak gerekir. Bunun için kullanma kılavuzunu çok iyi okumak gerekmektedir.

Sitemizde bir ilaç ismi önermeyi doğru bulmadığımızdan dolayı bu ilaçları lütfen doktorunuza danışarak temin ediniz.

Kremler, tedavi edilen cildin katmanlarına absorbe edilerek işlenir, böylece tedavi sırasında herhangi bir sansasyon olmaz. Lidokain krem uygularken doğru bir şekilde çalıştığından emin olmak için değil, aynı zamanda bu belli yan etkilere neden olabileceği için çok fazla ya da çok uzun süre kullanmayın sağlamak için doğru yönergeleri takip etmek önemlidir.

3 – Reçete İle Satılan İlaçlar

Bazı anestezik kremlerin satışı reçete ile sınırlandırılmıştır. BU ilcaları sadece doktorunuz yazabileceği için kullanma talimatlarını da doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.
Bir kısım ağrı kesici hap da reçete kontrolünde satılmaktadır. Doktorunuz acı toleransınız düşükse böyle bir hap da önerebilir. Doktorunuz size bu hapı operasyondan ne kadar süre önce hangi dozda kullanmanız gerekeceğini söyleyecektir. Uyku beklenen bir yan etki olduğundan ötürü araç kullananlar bunu mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Önerilmeyen ve Potansiyel Olarak Tehlikeli Önlemler

  • Alkol
  • Reçeteyle satılan ilaçları, reçete edilmediğiniz zamanlarda kullanma
  • Hapları ve kremleri doktorunuzun tavsiyesi olmadan birlikte kullanma.

Özetleyecek olursak, insanlar genellikle iğneli epilasyon seansı sırasında hafif bir acı ve rahatsızlık duysa da, bazı insanlar bu uygulamayı acı verici bulabilir ve seans sırasında sırasında ağrıyı azaltmanın yollarını arayabilir.

Bunu yapmanın müzik dinlemek, ve meditasyon yapmak gibi doğal yollar olduğu gibi, reçeteli veya reçetesiz krem veya hapları uygulamadan önce doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Acıyı azaltmak için herhangi bir ilacı denemeden önce mutlaka doktorunuzla ve iğneli epilasyon uzmanınızla görüşmeniz önerilir.

There is no more story.
Next İğneli Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir