İğneli Epilasyon Uygulamasında Tasarruf Yöntemleri


seanslar-arasında-tras

İğneli Epilasyon Fiyatı Nasıl Düşürülür

Günümüzde en başarılı epilasyon yöntemlerinden birisi olan iğneli epilasyon, aynı zamanda kalıcı sonuçları garanti eden tek yöntemdir. Eğer vücudunuzda bulunan ve sizi rahatsız eden kıllardan kurtulmak istiyorsanız, bu yöntemi kesinlikle seçeneklerinizin içine eklemelisiniz.

İğneli epilasyon ile tüm kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için çok fazla seansa katılmanız gerekmektedir. Uygulama zamanının fazla olması, iğneli epilasyonu pahalı bir uygulama yapmakla birlikte genelde lazer epilasyondan daha maliyetli olmaktadır.

İğneli Epilasyonu Ucuza Mal Etmek İçin İp Uçları:

  1. Önce Lazer Epilasyon İle Başlayın
  2. Seanslarınızı Toplu Alın
  3. Randevunuza Zamanında Gidin
  4. Uygulamalar Arasında Tıraş Edin
  5. Kalın Kıllara Yoğunlaşın
  6. Eğitim Sınıflarına Katılın
  7. Değiş Tokuş Teklif Edin
  8. Evde Lazer Epilasyon Uygulamasını Düşünün
  9. Ucuz İğneli Epilasyon

Lazer epilasyon, iğneli epilasyondan biraz daha ucuz olabilir, ama sonuçları kalıcı olmayabilir. İğneli epilasyon kalıcılığı kabul edilmiş tek epilasyon metodudur. Kalıcı sonuçlar almayı garanti etmek için bir miktar fazla ödemeye değecektir.

İğneli epilasyonun 1 saati yaklaşık 120 Türk Lirası tutmakla birlikte kalın vücut kıllarından kurtulmak biraz zaman almaktadır. Eğer kıllarınız kalın ve sıkıysa, tüm vücut epilasyonu için binlerce lira harcamanız gerekebilecektir.

Bununla birlikte sizlere iyi bir haberimiz var: İğneli epilasyonda bir miktar tasarruf etmeniz mümkün. İşte bunun birkaç yolu.

1- Önce Lazer Epilasyon İle Başlayın

Lazer epilasyon uygulaması için ideal olan koyu ve kalın kıllara sahip olan açık tenli insanlara genellikle iğneli epilasyondan önce lazer epilasyon yaptırmaları önerilmektedir. Lazer, geniş alanlarda kıl yoğunluğunu düşürmede, iğneli epilasyona göre genellikle daha verimlidir.

Sırtına Lazer Epilasyon Uygulatan Erkek

Lazer ile kıl yoğunluğu azaltıldıktan sonra, lazer epilasyon ile yok edilebilecek tüm kıllar yok edildiğini düşünerek, kalan ve lazerden sonra yeniden çıkan kılları iğneli epilasyon ile yok edebilirsiniz.

Uzun zamanlı kalıcı sonuçlar elde etmek isteyen insanlar için lazer epilasyonu takiben iğneli epilasyon yaptırmak hem daha ucuz hem daha verimli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tahmini tasarruf miktarı : 300- 6000 Türk Lirası

2 – Seanslarınızı Toplu Satın Alın

Bir çok alanda olduğu gibi, iğneli epilasyonda da katılacağınız seanslar için taahhütte bulunursanız standart seans ücreti üzerinden indirim almanız mümkün olacaktır.

Seanslarınızı önceden satın alarak %15 veya daha fazla bir indirim almanız mümkündür.

Tahmini tasarruf miktarı : iğneli epilasyon fiyatının %15’i kadar

3- Randevunuza Zamanında Gidin

iğneli epilasyonda tasarruf yöntemleri Randevunuzu zamanında gitmezseniz seans ücretinin tamamını ödemek ve aynı ücrete düşük süreli işlem yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Randevunuzu son anda iptal etmeniz durumunda seans ücretinin tamamını veya bir kısmını ödemek zorunda olabilirsiniz.

Seanslarınıza zamanında gitmek önemlidir ve en az 10 dakika önce iğneli epilasyon salonunda bulunmanızda fayda vardır. Akıllı telefonunuzda bulunan Google Takvim gibi hatırlatıcı uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bonus: Seanslarınıza erken giderseniz bazı durumlarda birkaç ekstra dakika ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Çok yaygın olmasa da arada bu durumla karşılaşmanız mümkündür.

Tahmini tasarruf miktarı: iğneli epilasyon fiyatının %3-5’i kadar

4- Uygulamalar Arasında Tıraş Edin

iğneli epilasyon seanslar arası traş Elektroliz ile iğneli epilasyon ve lazer epilasyon tedavileri kıllar sadece dinlenme periyodundayken uygulandığında başarılı sonuç vermektedir. Vücudumuzda bulunan kılların yaklaşık %30u dinlenme periyodundadır. Dermatoloğunuz, kılların tekrar büyüme evresine girmesini temin etmek için, seanslar arasında tıraş etmenizi önerebilir.

Tıraş etmeden önce mutlaka dermatoloğunuz ile konuşun, zira uygulama aşamasında kılların belli bir boya ulaşmış olması gerekmektedir. Lazer epilasyon ve iğneli epilasyonun kıl boyu gereksinimleri farklıdır. Uygulamadan ne kadar önce tıraş edeceğinizi iğneli epilasyon uzmanınıza danışmalısınız.

Tahmini tasarruf miktarı: Tahmin etmesi güç olmakla birlikte %3-5

5- Kalın Kıllara Yoğunlaşın

kalın kıllara iğneli epilasyon

Sadece kalın ve koyu kıllara yoğunlaşıp açık renkli ve ince kılları lazere veya ağdaya bırakarak azımsanamayacak miktarda tasarruf etmeniz mümkün. İğneli epilasyonda her kıl kökünün tek tek işlem gördüğünü hesaba katarsak uygulamanızı kalın ve koyu kıllara sınırlamak büyük bir tasarruf yapmanıza sebep olacaktır.

Tahmini tasarruf miktarı: iğneli epilasyon fiyatının %50’si kadar

6- Eğitim Sınıflarına Katılın

Bu seçeneği uygulamadan önce çok dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz.

iğneli epilasyon merkezi

İğneli epilasyon ve lazer epilasyon kursları, öğrencilerin eğitimi ve pratik yapmaları için insanlara ihtiyaç duyarlar. Bu kurslarda uygulama fiyatları profesyonel kliniklere oranla çok düşüktür. Bununla birlikte, operasyonu öğrenciler yaptığından istenmeyen sonuçların oluşma riski profesyonel bir iğneli epilasyon uzmanına göre çok daha fazladır. İğneli epilasyon fiyatını düşürmek için önemli bir yöntem olsa da, riskleri düşünmekte fayda vardır.

Tahmini tasarruf miktarı: iğneli epilasyon fiyatının %75’i kadar

7- Değiş Tokuş Teklif Edin

Eğer uygulayıcının yararlanabileceği becerileriniz varsa, becerilerinize karşılık tedavi teklif edebilirsiniz. Onlar iyi bir web sitesi, çocuk bakımı, evcil hayvan bakımı, fotoğrafçılık / videografi gibi hizmetleriniz için takas teklif edebilirisiniz.

Hizmetleriniz karşılığı değiş tokuş teklif ettiğinizde, eğer hizmetleriniz ile ilgilenirlerse, fiyatı düşürerek tedaviyi hizmetiniz karşılığı yaptırabilirsiniz.

Tahmini tasarruf miktarı: Sınır Yok

8- Evde Lazer Epilasyon Uygulamasını Düşünün

Klinik verilerle göre etkili sonuçlar veren ev tipi lazer ürünlerini iğneli epilasyona başlamadan önce kullanarak iğneli epilasyon masrafınızı ciddi oranda düşürebilirsiniz. Ev tipi lazer aletlerinin FDA tarafından onay alabilmesi için kliniklerde kullanılan lazer aletlerinden daha güçsüz olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır.

Tahmini tasarruf miktarı: İğneli Epilasyon Fiyatında 4.000 Türk Lirasından daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

 

 

Previous İğneli Epilasyon Türleri Nelerdir?
This is the most recent story.

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir